Плавання по праву може вважатися одним із найприємніших видів спорту. Після довгого робочого дня, особливо спекотного літа, мало хто відмовиться поплавати в прозорій прохолодній воді, поєднуючи задоволення з користю. Адже водні програми фітнесу чи спортивне плавання, мабуть, не менш ефективні кардіотренування, ніж біг чи спінінг .
Це цікаво! Витрата калорій під час занять плаванням перевищує енерговитрати під час бодібілдингу. Година плавання кролем змусить «згоріти» 653 калорії, тоді як заняття в тренажерному залі допоможуть позбавитися 510 калорій.
На відміну від силових видів спорту, спрямованих на нарощування певних м’язів, плавання сприяє підвищенню витривалості та гармонійному розвитку всього тіла. Водний спорт корисний для зміцнення серцевого м’яза, підтримки м’язового тонусу, а також сприяє звільненню від зайвої ваги .
Для загальної підтримки здоров’я можна обмежитися одним із видів аквафітнесу, проте якщо ви хочете знайти підтягнуте тіло з добре розвиненими м’язами, варто поєднувати плавання з іншими видами тренувань, наприклад, із заняттями у тренажерному залі. Правильне чергування силових та кардіотренувань – запорука відмінного результату!
Користь плавання
Який стиль плавання вибрати
Непрофесіонали поділяють види плавання більш відповідні чоловікам чи жінок. Так, наприклад, “жіночим” стилем вважається батерфляй, “чоловічим” – кроль. Але цей поділ дуже умовний, тому що в будь-якому зі стилів є плюси для представників обох статей.
Традиційно виділяють чотири основні стилі плавання:
- Кроль, також званий вільним стилем. Техніка плавання кролем полягає в одночасному дії рук і ніг, причому ногами здійснюють безперервні рухи вгору-вниз, а руками – поперемінні гребки паралельно тулубу. Цей стиль дає інтенсивне фізичне навантаження із найбільшим акцентом на плечовий пояс.
- Брас – найдавніший із відомих стилів плавання. З технічної точки зору виконання рухів досить просте: гребки здійснюються одночасно двома руками у напрямку від грудей уперед та убік. Ногами спортсмен робить поштовхи, згинаючи обидва коліна і випрямляючи ноги паралельно поверхні води. Цей стиль не такий «швидкий» як кроль або батерфляй, але дозволяє, не втомлюючись, пропливати значні відстані.
- Батерфляй або «дельфін». Цей стиль досить складний, тому що дає значне навантаження на тіло. Рух вперед здійснюється за рахунок синхронних гребків руками вперед та вгору та безперервного хвилеподібного руху ногами. Верхня частина тулуба плавця піднімається над водою і кидає вперед. Цей стиль сприяє спалюванню більшої кількості калорій у порівнянні з іншими способами, тому ефективний для схуднення. При плаванні стилем батерфляй зміцнюються та тренуються м’язи рук, грудей, плечей, сідниць, стегон та преса – тому він настільки популярний у жінок.
- Плавання на спині майже аналогічне стилю кроль, але виконується не вниз, а вгору животом. Руки при гребках не згинаються, але витягуються прямо. Цей спосіб підійде для зміцнення м’язів спини та відновлення після травм хребта.
Басейн чи відкриті водоймища?
Звичайно, плавати найприємніше в теплому морі або чистому озері, але для щотижневих тренувань, тим більше в холодну пору року, варто вибрати басейн. Це може бути як відкритий, так і закритий майданчик, великий або маленький, у громадському водному палаці або у фітнес-клубі. Найважливішими критеріями вибору спортивного басейну є відповідність умов у ньому санітарно-гігієнічним нормам та якість води.
![](https://fitness.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/polza_ot_zanyatii_plavaniem_v_basseine-2.jpeg)
Також зверніть увагу на послуги, що надаються персоналом: дозволять вам просто плавати самостійно або запропонують консультації інструктора. Присутність на майданчику кваліфікованого лікаря – обов’язкова вимога. Має значення і розмір басейну – стандартно він становить 25-50 м, але для занять плаванням підійде тільки великий, маленькі зручні для аквааеробіки. Останнім фактором вибору буде температура води – у спортивних басейнах оптимальним є значення 25°С.;
Відкриті басейни підійдуть тим, хто добре плаває і не боїться холоду – взимку воду підігрівають, але температура навколишнього середовища та ж, що і на вулиці.